tags

    No tags have been specified yet.
PrestaShop
Reçeller

Aktif filtreler

Dağlardan toplanan kekikler şerbeti ile birleşir ve kazanlarımızda kaynamaya başlar kekikler dağılıp fokurdamaya başlayınca içerisine biraz karanfil eklenir. odun ateşinde yapılan dağ kekiği reçeli aynı zamanda dağ kekiği şurubu olarak da isimlendirilir. Şifa amaçlı tüketilir.Kekik çaylarına tatlandırıcı olarak kullanıldığında kekik çayının etkisini ve faydasını artırır. sabahları veya akşamları 1 yemek kaşığı tüketilmesi tavsiye edilir. 

Toplanan ayvalar yıkanıp kabukları soyulduktan sonra küp küp doğranır daha sonra üzerine şeker dökülerek 1 gün bekletilir ve ayvanın sulanması sağlanır. Sulanan ayvalar kaynatılıp kavanozlanır sıcak sıcak kapakları kapatılır ve vakumlanması sağlanmış olur.

Tarladan toplanan çilekler tek tek temizlenip ayıklandı yıkandı ve odun ateşinde sizler için kaynatıldı . İçerisinde sadece pancar şekerinin olduğu ve kaynama işleminden sonra güneşte günlendirilip kıvamını aldırdığımız çilek reçelleri 425 gr kavanozlarda sizler için artık hazır.

Dalından kopartılan taze kozalaklar yıkandıktan sonra bir gün limonlu suyun içerisinde bekletilir. ikinci gün kazana aktarılan kozalaklar bir taşım kaynatıldıktan sonra acı suyu çıkınca kazanın içindeki suyu yenilenir ve içerisine karanfil , taze zencefil , şeker ve limon eklenir yaklaşık 8 saat kadar kaynatılan kozalaklar kıvamını aldıktan sonra kavanozlanır . Kapağı kapatılan kavanozların vakumlaması yapılır ve sizler için hazır hale gelir.

Dalından toplanan  mürdüm erikleri tertemiz yıkanır ve çekirdekleri ayıklandıktan sonra bir gün şekerde bekletilir. Şekerde bekleyen mürdüm erikleri sulandıktan sonra kazanlarda odun ateşinde yavaş yavaş kaynatılır. Kıvamını alan mürdüm eriği reçeli kavanoza koyulup sıcak sıcak kapatılıp vakumlama işlemi gerçekleşmiş olur.

Dalından kopartılan vişnelerimiz yıkanıp çekirdeklerinden ayıklandıktan sonra şekerde bekletilir ve odun ateşinde yavaş yavaş kaynatılır kaynama işlemi bittikten sonra güneşte günlenen reçellerimiz hazır olunca kavanozlara alır ve vakumlanarak sizler için hazır hale gelir.

Karşılaştırmak için ürün eklendi.