Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺5,00 - ₺300,00

tags

    No tags have been specified yet.
PrestaShop

Aktif filtreler

Siyah gemlik cinsi zeytinlerimiz olgunlaşınca toplandıktan sonra yıkanıp temiz bir şekilde bidonların içerisine bir kat zeytin bir kat tuz olmak üzere bidonlara doldurulur.Fermantasyon olduktan sonra selelere alıp yıkanıp birer kiloluk paketler halinde sizlere gelir.

Tereyağı750 gr

Normal fiyat ₺300,00 Fiyat ₺295,00 -₺5,00

Tamamen el yapımı ve ev yapımıdır. geleneksel şekillerde sütten tereyağına çevrilen mükemmel bir tat.Camış türünün sütü kullanılarak elde edilen mis gibi kokusu ile bizi büyüleyen tertemiz yapılmış beyaz rengi ile gözlerimizi de şenlendiren doğal ve şifalı tereyağı sizlere sağlık getirmek için hazır. Kahvaltılarda sıcacık ekmeğin üstüne sürüp yenilen harika bir tat !

Tarladan toplanan üzümler yıkanıp temizlendikten sonra geleneksel yöntemlerle sıkılıyor.Yöremize has pekmez toprağı kazanımıza konarak üzerine üzüm suyu eklenerek kaynadıktan sonra bir gece dinlenmeye alınır.Ertesi gün toprağı süzülen üzüm suyu tekrardan odun ateşinde kaynatılır, yaklaşık 8 saat kaynayan üzüm suyu koyulaşıp pekmez kıvamını alınca ocakdan indirilip şişelenerek hazır hale gelir.

Dağlardan toplanan kekikler şerbeti ile birleşir ve kazanlarımızda kaynamaya başlar kekikler dağılıp fokurdamaya başlayınca içerisine biraz karanfil eklenir. odun ateşinde yapılan dağ kekiği reçeli aynı zamanda dağ kekiği şurubu olarak da isimlendirilir. Şifa amaçlı tüketilir.Kekik çaylarına tatlandırıcı olarak kullanıldığında kekik çayının etkisini ve faydasını artırır. sabahları veya akşamları 1 yemek kaşığı tüketilmesi tavsiye edilir. 

Toplanan ayvalar yıkanıp kabukları soyulduktan sonra küp küp doğranır daha sonra üzerine şeker dökülerek 1 gün bekletilir ve ayvanın sulanması sağlanır. Sulanan ayvalar kaynatılıp kavanozlanır sıcak sıcak kapakları kapatılır ve vakumlanması sağlanmış olur.

Tarladan toplanan çilekler tek tek temizlenip ayıklandı yıkandı ve odun ateşinde sizler için kaynatıldı . İçerisinde sadece pancar şekerinin olduğu ve kaynama işleminden sonra güneşte günlendirilip kıvamını aldırdığımız çilek reçelleri 425 gr kavanozlarda sizler için artık hazır.

Karşılaştırmak için ürün eklendi.