tags

    No tags have been specified yet.
PrestaShop

Aktif filtreler

Ata tohumu biberler tarlalardan toplandıktan sonra dilinip yarı gölge alanda kurutulup daha sonra köyümüzde bulunan değirmende öğütülüp öğütülüp toz biber haline geliyor.Toz biberler tatlı olup yemeklere herhangi bir acı tat vermez. Sadece renk verilmesi amacı ile yemeğe katılır.

Bahçelerden toplanan papatyalarımız ayıklandıktan sonra tek tek kontrol edilip kuru ve serin bir alana serilip kurumaya bırakılır bir kaç gün havalandırıldıktan sonra direkt güneşe serilip güneşte tamamen kuruması sağlanır. Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra papatyalar serin ve nemsiz bir ortamda sizler için muhafaza edilir.

Tarçın, oldukça aromatik, lezzetli ve şifalı bir baharattır. Sağlık için kullanımı eski Mısır’a kadar gider. Cinnamon denilen ağaçların iç kabuklarından elde edilen bu şifalı bitki güçlü bir polifenol antioksidan kaynağıdır. Kolestrolü düşürme, kan dolaşımını düzenleme, vücut direncini arttırma, mantar enfeksiyonlarını tedavi etme gibi özellikleri bulunan tarçının ayrıca kilo vermeye de yardımcı olduğuna dair çok sayıda bilimsel araştırma mevcuttur. Kullanım alanı çok geniş bir bitki ve baharat olan tarçın, çay olarak ta tüketilmekte ve pek çok kürü yapılmaktadır

Karşılaştırmak için ürün eklendi.