Filtreleme ölçütü

Kategoriler

Kategoriler

Fiyat

Fiyat

  • ₺5,00 - ₺300,00

tags

    No tags have been specified yet.
PrestaShop

Aktif filtreler

Tarladan toplanan üzümler yıkanıp temizlendikten sonra geleneksel yöntemlerle sıkılıyor.Yöremize has pekmez toprağı kazanımıza konarak üzerine üzüm suyu eklenerek kaynadıktan sonra bir gece dinlenmeye alınır.Ertesi gün toprağı süzülen üzüm suyu tekrardan odun ateşinde kaynatılır, yaklaşık 8 saat kaynayan üzüm suyu koyulaşıp pekmez kıvamını alınca ocakdan indirilip şişelenerek hazır hale gelir.

Kapya biber , domates ,  soğan , tarhana otu , çörtük otu kazanlarda odun ateşinde kaynatılıyor. Hazırlanan iç malzeme soguduktan sonra tarhanalık göce onu ile ve tam yağlı süzme yoğurt ile karıştırılıp yoğuruluyor. yapılan bu unlu karışım 10 gün boyunca sabah akşam olmak üzere sürekli yoğuruluyor.son gün serilme işlemi gerçekleşiyor. temiz çarşaflar üzerine gölge ve nemsiz bir ortamda tarhanalarımız seriliyor ve 1 hafta içerisinde kuruyor. kuruyan tarhanalarımız değirmende öğütüldükten sonra sizlere acısız ve bebekler için uygun tarhana hazır hale geliyor.

Tarlalarımızdan toplanan domateslerimiz tertemiz yıkandıktan sonra iri dilimler halinde tuzlanarak direkt güneşe seriliyor. Güneşte 1 hafta içerisinde kuruyan domatesler kurutma işlemi bittikten sonra serin ve nemsiz bir ortamda sizlere satılmak üzere hazır hale getiriliyor.

Eriştelik iri ve sarı unumuzu her bir kiloya üç yumurta girecek şekilde sert bir hamur olacak şekilde yoğuruyoruz. Hamuru açıp acılan erişte yufkasını biraz kuruttuktan sonra ince ince makarnalık kesilip gölge ve rüzgar alan bir alana seriliyor.tamamen kuruyan erişteler birer kiloluk paketlenip satışa hazır hale geliyor.

Karşılaştırmak için ürün eklendi.